QUIZ

Znasz Shreka na pamięć? Nie umknął ci żaden szczegół? Sprawdź się w naszym QUIZIE

2024-03-03 17:58

Ile razy oglądałeś film "Shrek"? Czy znasz go na pamięć? Widziałeś jego trzy kontynuacje? Zapraszamy do rozwiązania naszego quizu. Tylko ci, którzy naprawdę dobrze znają tę kultową animację, będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czy dasz radę? Przekonaj się! Quiz znajdziesz pod spodem. Zapraszamy również do obejrzenia galerii z kultowymi cytatami z niezapomnianej produkcji. Niektóre z nich rozbawią cię do łez.

W 2001 roku studio DreamWorks wydało swoją pierwszą przełomową animację, tuż po "Mrówce Zet". Ta produkcja, opowiadająca o przygodach zielonego ogra, gadającego osła i księżniczki, zdobyła ogromną popularność i przez lata doczekała się aż trzech kontynuacji. Dialogi z "Shreka" stały się już kultowe i wielu z nich jest niezapomnianych.

Kto napisał polskie dialogi do Shreka?

Wielu recenzentów twierdzi, że polska wersja dubbingowa Shreka, gdzie główne role odgrywają Zbigniew Zamachowski i Jerzy Stuhr, przewyższa oryginał. To głównie za sprawą Bartosza Wierzbięty, polskiego reżysera dubbingowego, tłumacza i scenarzysty. Nie tylko dokonał on przekładu dialogów z angielskiego na polski, ale również dostosował scenariusz do polskiej rzeczywistości. Dzięki temu klasyczna produkcja z 2001 roku, opowiadająca o zielonym ogrze, z polskim dubbingiem przewyższa wersję oryginalną z Eddym Murphym i Cameron Diaz.

Shrek to nie jedyny film, do którego Wierzbięta napisał scenariusz (a w zasadzie przetłumaczył z angielskiego, zmieniając nieco kontekst dialogów i dodając wiele „smaczków”). Był on twórcą dialogów m.in. do Rybek z Ferajny, słynnego Madagaskaru czy Kurczaka Małego

Znasz Shreka na pamięć? Nie umknął ci żaden szczegół? Sprawdź się w naszym QUIZIE

QUIZ dla fanów „Shreka”. Na wszystkie pytania odpowiedzą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Dlaczego Shrek uwolnił Fionę ze smoczej wieży?
"Chcemy chodnika i autobusu". Mieszkańcy ul. Szamocin na Białołęce apelują do urzędników
Listen on Spreaker.