Zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu torowiska na Kujawskiej w Bydgoszczy

2020-11-17 13:52 Dawid Olszewski
ul. Kujawska w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

To bardzo ważne zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące siatki połączeń po otwarciu trasy tramwajowej na Kujawskiej. Inaczej pojadą autobusy i tramwaje.

Sporo zmian dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Drogowcy wprowadzają nową siatkę połączeń. To w związku z otwarciem trasy tramwajowej na Kujawskiej. Przy tworzeniu nowej organizacji połączeń autobusów i tramwajów wzięli pod uwagę zdanie bydgoszczan.

Postanowiliśmy uruchomić konsultacje, bo chcieliśmy, by mieszkańcy mieli czynny udział w tej wspólnej przestrzeni. Szereg wniosków uwzględniamy. W sumie wpłynęło do nas 388 kart konsultacyjnych, w których zawarto 666 wniosków. Zaakceptowaliśmy 133 wnioski. Po uruchomieniu nowej siatki połączeń przeprowadzimy kolejne badanie opinii społecznej. 

- mówi Rafał Grzegorzewski z zarządu dróg miejskich w Bydgoszczy.

Drogowcy wprowadzą sporo zmian w połączeniach autobusowych.

Tramwaje nr 2 nadal będą obsługiwać Las Gdański i Górny Taras. Nowa linia 11 będzie łączyć Bielawy z pętlą na Wyżynach, a od 2023 roku pojedzie do Fordonu. Z kolei linia nr 9 od Dworca Głównego do pętli na Glinkach.

Nie zmieni się trasa autobusów nr 53. Jak informują drogowcu, skróci to czas przejazdu pomiędzy Błoniem i Kapuściskami. Pozwoli to też zapewnić obsługę przystanku Wojska Polskiego/Kładka niskopodłogowym taborem autobusowym.

Nowa linia nr 84 zmieni przebieg w rejonie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W drodze pomiędzy Glinkami i Kapuściskami pomiędzy ulicami Dziatkiewicza i Petersona kursować będzie ul. Bydgoskich Przemysłowców. Linia nr 79 kursować będzie ul. Glinki i Trasą Uniwersytecką (do ul. Wojska Polskiego i dalej do r. Kujawskiego, następnie dotychczasową trasą do pętli Rycerska), a w wybranych kursach obsłuży rejon ul. Cmentarnej. 

Zmiany zostaną wprowadzone 6 grudnia wraz z oddaniem torowiska na Kujawskiej.

Mimo epidemii bydgoskie lodowisko Torbyd działa bez zmian