parkometr

i

Autor: Dawid Piątkowski

Zmiany na bydgoskich parkingach. Poszerzona strefa płatnego parkowania, zmiany w ruchu samochodowym

2023-02-15 8:22

Jak informują bydgoscy drogowcy - strefa płatnego parkowania na terenie miasta wkrótce ma zmienić swoje granice. Ograniczony zostanie również ruch samochodowy w ścisłym centrum Bydgoszczy. W tej części miasta Zarząd Dróg miejskich udostępni więcej przestrzeni pieszym i rowerzystom.

Jak informuje ZDMiKP – drogowcy przeniosą miejsca postojowe z chodników na jezdnie, wprowadzimy nowe ulice jednokierunkowe a na wielu trasach ograniczymy prędkość do 30 km/h. Mają pojawić się też nowe rozwiązania dla rowerzystów i pieszych. 

- Zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo na bydgoskich ulicach. Wszystkie zmiany planujemy wprowadzić jest jeszcze w tym roku – czytamy na stronie Zarządu Dróg.

Młody kierowca przeciął rondo i doprowadził do kolizji

Strefy Płatnego Parkowania w Bydgoszczy zostaną rozszerzone. Będzie w niej około 4500 miejsc. Zdaniem drogowców - to wskaźnik na stosunkowo niskim poziomie w porównaniu z innymi miastami Unii Metropolii Polskich. Włączone zostaną do niej m.in. obszary znajdujące się na Okolu, Wilczaku, Bielawach i Babiej Wsi. Strefa nadal będzie podzielona na dwie podstrefy a wprowadzenie zmian parkingowych w centrum, znacznie ułatwi funkcjonujący od ubiegłego roku wielopoziomowy obiekt przy ul. Grudziądzkiej.

- Przed zmianami zinwentaryzowaliśmy istniejące miejsca postojowe oraz te, które zostaną włączone do nowej strefy. Przeprowadziliśmy też analizę w zakresie wprowadzenia dróg jednokierunkowych oraz kontraruchu rowerowego. Takie rozwiązania zostaną wprowadzone m.in. na ulicach Bocianowo, Czartoryskiego i Zduny – czytamy na stronie.

Przeanalizowany został też obszar planowanej strefy SPP pod kątem uspokojenia ruchu i ograniczenia prędkości na konkretnych ulicach. Na ulicach objętych zmianami w miarę możliwości, parkowanie zostanie w części lub w całości przeniesione na jezdnię. Analizowana była również lokalizacja nowych parkometrów. W wielu punktach wyznaczone będą dodatkowe miejscach postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jak dodaje ZDMiKP - zasady porządkujące ruch na terenie miasta, zostały uzgodnione z Plastykiem Miejskim, Radami Osiedli, Radą Estetyki Miasta oraz Zespołem do spraw polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy.

W kolejnym etapie ogłoszony zostanie jeszcze przetarg na zakup i wymianę parkometrów. Nowe urządzenia będą nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne niż te działające obecnie. Pozwolą na płacenie kartą oraz wydadzą bilety na wskazany przez kierowcę numer rejestracyjny pojazdu. To pozwoli natomiast w przyszłości na zdalne sprawdzanie, czy auta w strefie mają opłacony postój. W pierwszej kolejności planowane jest ustawienie parkometrów w nowej strefie parkowania, a następnie wymiana istniejących w centrum miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE