Zapisz dziecko do przedszkola publicznego. Rekrutacja ruszy 20 lutego

2020-02-12 15:23
Rekrutacja do przedszkoli publicznych w Bydgoszczy
Autor: _Alicja_/CC0/pixabay.com Rekrutacja do przedszkoli publicznych w Bydgoszczy

20 lutego rusza rekrutacja do przedszkoli publicznych. W pierwszej kolejności dotyczyć będzie ona dzieci, które kontynuują edukację przedszkolną. W drugim etapie, który rozpocznie się 9 marca, będziemy prowadzić nabór dla dzieci, które będą uczęszczać do placówki po raz pierwszy.

Rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 20 lutego 2020 roku. W pierwszym etapie dotyczy ona wyłącznie dzieci kontynuujących edukację przedszkolną. Rodzice i opiekunowie mają czas do 28 lutego na złożenie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

W drugim etapie, który rozpocznie się 9 marca odbędzie się rekrutacja dzieci, które starają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy.
Miasto przygotowuje ok. 1 700 miejsc na rok szkolny 2020/2021. Najwięcej miejsc będzie dla trzylatków, jednak w pierwszej kolejności miasto musi zapewnić miejsca dla dzieci objętych  obowiązkiem przedszkolnym.

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą, kryteria są następujące (wszystkie wymienione kryteria mają jednakową wartość):
- wielodzietność rodziny kandydata
- niepełnosprawność kandydata
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła następujące kryteria wraz z liczbą punktów obowiązujących:
- Dziecko 6-letnie ubiegające się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania (50 pkt.)
- Dziecko, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) pracują zawodowo lub studiują w trybie stacjonarnym (30 pkt.)
- Dziecko, którego rodzeństwo będzie kontynuowało wychowanie przedszkolne w przedszkolu pierwszego wyboru, lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej pierwszego wyboru oraz dziecko, którego rodzeństwo ukończy edukację przedszkolną w przedszkolu pierwszego wyboru lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej pierwszego wyboru (10 pkt.)
- Dziecko, którego rodzice (opiekunowie prawni) albo rodzic (opiekun prawny) mieszkają/a w Bydgoszczy i rozliczają/a podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym   w Bydgoszczy (5 pkt.)
- Dziecko, którego rodzice (opiekunowie prawni) korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej (2 pkt.)
- Dziecko z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny (2 pkt.)

Rekrutacja odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną. Udostępnienie oferty w systemie nastąpi w 5 marca od godz. 12.00
Rekrutacja wniosków w systemie rozpocznie się 9 marca od godz. 8.00 i będzie możliwa do 13 kwietnia do godz. 16.00
Publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi w dniu 17 kwietnia od godz. 12.00

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE