Policja

i

Autor: Dawid Olszewski

Drogi

Zamiast mandatu, slalom z alkogoglami. Akcja policji w Bydgoszczy

2023-09-22 14:03

Nie dostali mandatu, za to dostali dawkę cennej wiedzy. Bydgoska drogówka zorganizowała specjalną akcję. Kto zaliczył wykroczenie, mógł liczyć na pouczenie, ale musiał wziąć udział w akcji edukacyjnej.

Bydgoscy kierowcy mogli dziś uniknąć mandatu. Policja prowadziła specjalną akcję edukacyjną. Trzeba było pokonać krótki tor w alko lub narkogoglach. Wszystko po to, by uświadomić, jak dużym zagrożeniem jest kierowanie pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Jest możliwość skorzystania z urządzeń typu alkogogle, bo niestety na naszych drogach nadal znajdują się osoby, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środkami działającymi podobnie. Można zapoznać się z takimi alkogoglami, które przedstawiają nam zachowania osób, które są pod wpływem alkoholu i trzeźwa osoba będzie mogła sprawdzić, jak to jest - mówi mł. asp. Przemysław Wójtowicz z bydgoskiej drogówki.

Kierowcy przyznają, że spacer w specjalnych okularach jest bardzo trudny. A tak właśnie świat widzą osoby pod wpływem alkoholu.

- Nigdy nie próbowałem chodzić w takich goglach. Czuję się w nich, jakbym był na podwójnym gazie. Pouczająca akcja - przyznaje jeden z kierowców.

Policjanci pouczali kierowców przez półtorej godziny na ul. Jana Pawła II w kierunku węzła Stryszek. To wszystko w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Zamiast mandatu, spacer w alkogoglach. Akcja policji w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE