Zakopał psa ŻYWCEM! Trudno uwierzyć, jak się tłumaczył

2021-11-22 11:13
Policja
Autor: Fleimax/CC0/pixabay.com

Pijany 68–latek kilka razy uderzył łopatą psa i zakopał go żywcem w przygotowanym wcześniej dole. Mężczyzna został złapany i będzie tłumaczył się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Plac Wolności w Mogilnie na jednej z działek mężczyzna zakopał żywcem psa.

Zgłaszająca widziała, jak oprawca uderzył kilkakrotnie psa, który znajdował się we wcześniej wykopanym dole, a następnie żyjące jeszcze zwierzę zasypał ziemią. Kobieta widząc całą sytuację, zaczęła głośno protestować i dlatego mężczyzna odkopał psa, a następnie na jej prośbę przekazał jej zwierzę, z którym udała się do weterynarza

- informuje sierż. szt. Magdalena Pollak z policji w Mobilnie.

Policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali pijanego mężczyznę. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył potem mundurowym, według niego pies był chory.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.

W Bydgoszczy powstał ekologiczny mural
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE