Zagadki matematyczne

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

quiz

Wystarczą 3 minuty, by rozwiązać te matematyczne łamigłówki. Nie każdy zrobi to poprawnie!

2023-12-11 15:05

Każdy matematyk powtarza uczniom od najmłodszych lat, by pamiętać o kolejności wykonywania działań. Mimo tego, wielu o tym nie pamięta. Popatrz na obrazek. Czy rozwiążesz to krótkie zadanie z trójkątem i kwadratem? Podchwytliwych matematycznych łamigłówek przygotowaliśmy więcej. Znajdziesz je pod spodem. Bijemy brawo za 10/10!

Nawet niezwykle proste matematyczne zagadki mogą okazać się bardzo trudne, jeśli zawierają jakiś "haczyk". Te, które przygotowaliśmy na pierwszy rzut oka mogą wydać się banalne. Poprawnie nie rozwiąże ich jednak większość z was. Zwróćmy uwagę, że większość nie zawsze pamięta o kolejności wykonywania działań. Czasem też trzeba przeczytać pytanie dwa razy, by zrozumieć - co konkretnie należy obliczyć. Czy poradzisz sobie z tymi przykładami? Sprawdź swoje siły i rozwiąż nasz quiz.

Oto zagadki matematyczne tylko dla spostrzegawczych! Spróbuj swoich sił

Pytanie 1 z 10
Gdy Jaś miał 4 lata, jego siostra była 2 razy młodsza. Teraz Jan ma 8 lat. Ile lat ma jego siostra?
Pytanie 1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE