Te krótkie zagadki matematyczne to wyzwanie dla wielu

i

Autor: pexels, Dawid Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne

quiz

Jakie cyfry skrywają trójkąt i kwadrat? Te krótkie zagadki matematyczne to wyzwanie dla wielu

2024-03-05 21:52

Dwa trójkąty odjąć jeden daje w sumie dziesięć. Natomiast suma trójkąta i dwóch kwadratów to dwadzieścia. Jakie liczby kryją się za trójkątem i kwadratem? To tylko jedno z wielu pytań, które możesz znaleźć w naszym quizie matematycznym. Oprócz tego, czekają na Ciebie również bardziej złożone łamigłówki. Pamiętaj o dokładnym przeczytaniu każdego pytania dwukrotnie! Spróbuj swoich sił w naszym quizie.

Rozwiązanie tych matematycznych łamigłówek może zająć tylko kilka minut, ale większość osób odpowiada na nie nieprawidłowo. Każde z nich ma swój mały "haczyk". Wiele osób zapomina o kolejności operacji matematycznych lub nie czyta ich dokładnie. Wtedy nie zdaje sobie sprawy, czego konkretnie dotyczy pytanie.

Dziesięć krótkich zadań, które za chwilę zobaczysz wzięliśmy ze sprawdzianów szkolnych. Zawierają one różny poziom trudności. Pytania wymieszaliśmy. W niektórych z nich wcale nie trzeba niczego obliczać! Wystarczy zaznaczyć jeden z kilku proponowanych wariantów. W każdym pytaniu tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa!

Czy dasz sobie radę? Spróbuj rozwiązać nasz quiz!

Matematyczne łamigłówki. Jakie cyfry skrywają trójkąt i kwadrat? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
Oblicz:
Oblicz:
DEBATA SAMORZĄDOWA KRAKÓW 2024