pływak

i

Autor: materiały prasowe

„Żadnej wody się nie boją!” - rusza FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival [GALERIA]

2022-09-22 10:55

Już za nieco ponad dwa miesiące – po raz czwarty – zawodnicy z całej Polski wejdą do zimnej Brdy, aby rywalizować w FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Organizatorzy spodziewają się ponownie około 300 uczestników. Zobacz galerię.

Zawody w zimowej odmianie pływania odbywają się przy Wyspie Młyńskiej od 2018 roku. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy docierają do Bydgoszczy z – dosłownie – terenu całej Polski. Jak zapewniają organizatorzy, nie inaczej będzie w tym roku.

Tegoroczna odsłona FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival odbędzie się 26 listopada. Do wyboru zawodnicy mają pięć dystansów indywidualnych – od najkrótszego, liczącego 100 metrów, przez rywalizację na 250, 450 i 750 metrów, aż po nadłuższy dystans 1000 metrów.

Ponownie na starcie staną również sztafety – będą one rywalizowały na dystansie 4 x 100 metrów. Wszystkie wyścigi będą odbywały się w Brdzie na wysokości Wyspy Młyńskiej – od mostu Jana Kiepury (zwanego też mostem zakochanych) do mostów Solidarności.

Na chętnych nadal czekają wolne miejsca. Zapisy prowadzone są pod adresem iceswimming.pl. - Liczba zawodników w zasadzie z każdym dniem rośnie – mówi Kamil Błaszkiewicz, współorganizator FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba mieć ukończone 16 lat, a w przypadku dłuższych dystansów wykazać się doświadczeniem w zimowym pływaniu.

Informacja prasowa