Policja

i

Autor: Dawid Olszewski

Kryminalne

Zabójstwo w Bydgoszczy. Sprawca usłyszał zarzuty

2024-02-15 15:30

Policjanci z Bydgoszczy pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa. Do zdarzenia doszło przy ul. Fordońskiej. W sprawie zatrzymano 43-latka. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do zabójstwa doszło w piątek (9.02.2024). Dyżurny z bydgoskiego Fordonu odebrał zgłoszenie o awanturze między dwoma mężczyznami na jednym z parkingów sklepowych przy ul. Fordońskiej.

Z relacji świadków wynikało, że jeden z nich miał użyć noża i uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci przyjechali na miejsce. Poszkodowany był reanimowany przez ratowników medycznych. Nie udało się go uratować, zmarł na miejscu.

- Sprawne działania policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej, już po dwóch godzinach od zdarzenia, doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o ten atak 43-latka. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa – informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Bydgoszczanin kolejne trzy miesiące spędzi za kratami. Za zabójstwo grozi mu nawet dożywocie.

Protest rolników w Bydgoszczy