Wszystkie pasy ruchu na Wiaduktach Warszawskich są już otwarte dla kierowców [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-06-16 17:22 Dawid Olszewski

Wiadukty Warszawskie są już w pełni otwarte. Jednak nadal obowiązują ograniczenia.

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy już w pełni otwarte, ale nie wszyscy kierowcy zdążyli się zorientować. Wielu z nich nadal jedzie tylko prawym pasem, mimo że lewy też jest już dostępny.

Drogowcy postanowili udostępnić przeprawę, by usprawnić ruch w tym miejscu.

Mamy pecha do mostów. Może kiedyś będzie lepiej. Ruch jest płynniejszy. Przejeżdżam tędy rzadko, nie wiedziałem, że są otwarte i twardo jechałem prawym pasem. Widziałem, że lewy pas był cały pusty, wszyscy i tak jechali prawym

- mówi jeden z kierowców.

Drogowcy informują, że nadal będą prowadzone prace naprawcze związane z odpowiednim wzmocnieniem i zabezpieczeniem konstrukcji betonowej. Nadal obowiązuje ograniczenie do 30 km/h.

Pojazdy ciężarowe mogą poruszać się wyłącznie prawy pasem ruchu (od strony chodnika). Pas lewy na każdym z obiektów jest przeznaczony dla pojazdów o wadze nieprzekraczającej 3,5 t i maksymalnej szerokości 2,2 m.

Po udostępnieniu do ruchu obu wiaduktów dalej kontynuowane będą prace naprawcze, ale już tylko pod obiektem i nie będą generowały utrudnień w ruchu pojazdów na obiekcie. Przywrócenie ruchu na wiaduktach, zdecydowanie usprawni komunikację pomiędzy centrum i Fordonem. Koszt podparcia obu wiaduktów to ponad 1,5 mln zł. Wykonane podpory i prace naprawcze mają charakter zachowania funkcji przeprawy i zgodnie z otrzymaną ekspertyzą pozwolą użytkować obiekt jeszcze tylko przez około 10 lat.

- informują drogowcy.

Pod wiaduktami postanowiono 8 podpór, z których każda składa się z 4 żelbetowych słupów zakończonych głowicami z teflonowym łożyskowaniem ślizgowym. Wzmocniły one wiadukty i pozwoliły rozpocząć właściwe prace naprawcze pod obiektem, przy jednoczesnym utrzymaniu na nim ruchu.

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy już otwarte