Wspólne patrole żołnierzy i policjantów w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

2020-04-05 9:31

- W Bydgoszczy można zauważyć już znikomą ilość osób poruszających się po ulicach miasta. To dobrze! Przemieszczajmy się tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Policjanci cały czas kontrolują i informują o nowych obostrzeniach. Pomaga nam w tym też żandarmeria wojskowa - informuje Przemysław Słomski z bydgoskiej policji.

Patrole sprawdzają miejsca, w których zwykle gromadzą się ludzie, a także komunikację miejską, miejsca wypoczynku i rekreacji. 

Na ulicach Bydgoszczy pojawia się coraz więcej patroli, nie tylko zmotoryzowanych, ale też pieszych. Policjantów wspomaga też straż miejska, a także żandarmeria wojskowa. Patrole z żołnierzami można już spotkać na ulicach Bydgoszczy.

- Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Zadaniem funkcjonariuszy jest przede wszystkim egzekwowanie obowiązujących obostrzeń, a także reagowanie na zgłoszenia mieszkańców - informuje Przemysław Słomski z bydgoskiej policji.

Policjanci z Bydgoszczy kontrolują też miasto przy pomocy drona. Ostatnio obserwowali między innymi jeden z najpopularniejszych punktów rekreacyjnych w Bydgoszczy, czyli rejon Myślęcinka. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy były też tzw. górki w Fordonie przy Dolinie Śmierci. 

W tym tygodniu wprowadzono nowe zasady. Każda osoba do 18. roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Parki, bulwary i plaże są zamknięte. Można jeździć do pracy, pójść po zakupy czy do lekarza. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE