zatrzymanie

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Wpadł za narkotyki. Bydgoszczanin miał w domu ponad pół kilograma amfetaminy

2022-10-28 11:39

Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. 34-latek wspólnie z 26-latkiem wpadli z narkotykami w centrum miasta. Namierzyli ich kryminalni z bydgoskiego Błonia. 34-latek posiadał też w domu ponad pół kilograma amfetaminy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (25 października) wieczorem około godziny 22:00. Wówczas policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali do sprawy narkotykowej dwie osoby. Wcześniej kryminalni z komisariatu ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Okole może być zamieszany w proceder narkotykowy.

Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i namierzyli go na jednej z ulic w centrum Bydgoszczy. Typowany 34-latek przebywał razem z innym mężczyzną. Policjanci przystąpili do działania i wylegitymowali mężczyzn. W trakcie kontroli osobistej okazało się, że 34-latek i jego 26-letni znajomy posiadają woreczki z białym proszkiem oraz kryształkami. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do komisariatu na bydgoskim Błoniu.

Tam wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Kryminalni przeszukali też ich miejsca zamieszkania. W mieszkaniu 34-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili zatrzymanym zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony. Natomiast 34-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz handlowania nimi. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

W piątek (28 października) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE