Włamali się do mieszkania na bydgoskiej starówce. Wynieśli armaturę i grzejnik

i

Autor: mat. policji, pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Policja

Włamali się do mieszkania na bydgoskiej starówce. Wynieśli armaturę i grzejnik

2024-02-25 18:11

Policjanci ze Szwederowa w Bydgoszczy przyłapali trzech mężczyzn na gorącym uczynku, gdy włamali się do jednego z mieszkań w historycznej części miasta. Dla dwóch z nich to nie pierwszy raz, dlatego teraz będą rozliczani jako recydywiści. Mężczyźni czekają na proces w sądzie.

W poniedziałek, 19 lutego zaniepokojony mężczyzna skontaktował się z dyżurnym Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo. Przekazał, że najprawdopodobniej ktoś włamuje się właśnie do jednego z mieszkań w kamienicy na Starym Rynku. Funkcjonariusz natychmiast skierował tam patrol.

Po wejściu do budynku policjanci usłyszeli rozmowy kilku osób. Zauważyli trzech mężczyzn na klatce schodowej, którzy mieli przy sobie armaturę łazienkową i elektryczny grzejnik, które – jak się okazało - wynieśli z jednego z mieszkań. Mundurowi zatrzymali włamywaczy w wieku 44, 49 i 51 lat i zabezpieczyli skradzione przedmioty.

51-latek będzie odpowiedzialny za kradzież z włamaniem, za co może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali dwaj mężczyźni, 44-latek oraz jego 5 lat starszy wspólnik, popełnili przestępstwo w warunkach recydywy, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Przebojowa siostra zakonna zrzuciła habit i zmieniła się w obrotną piosenkarkę! FB