Wjechał w barierki i „zaparkował” w rowie. Mężczyzna był kompletnie pijany

2022-09-22 11:36

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Zakończyło się to dla niego źle. 59-latek najpierw uderzył w barierki, a następnie wjechał do rowu. Oddalił się też z miejsca zdarzenia, ale dopadła go policja. Mężczyzna odpowie za kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (20/21 września). Około godziny 3.00 inowrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Samochodu marki Hyundai leżał porzucony w rowie. Na miejsce skierowany został patrol policji.

- Patrol na miejscu zastał dwóch mężczyzn – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław. - Ci podali, że jechali akurat tamtędy do pracy i widząc zdarzenie zatrzymali się. Pomogli kierowcy wydostać się z pojazdu. Ten następnie oddalił się z miejsca i poszedł w kierunku Gniewkowa.

Policja ruszyła za mężczyzną, którego bardzo szybko udało się złapać. Był to 59-letni kierowca porzuconego w rowie samochodu. Według wstępnego badania, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go w areszcie do czasu wyjaśnienia. Patrol również zatrzymał jego prawo jazdy.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

- Wczoraj (21 września) śledczy zebrali dowody w sprawie i przeciwko zatrzymanemu mieszkańcowi Inowrocławia – dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka. - Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i taki też usłyszał zarzut. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Będzie też musiał odpowiedzieć za kolizję drogową i z pewnością na dłuższy czas nie będzie mógł siadać za kierownicą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE