wednesday

i

Autor: YouTube/screen

Wednesday coraz starsza! Pierwsza miała 6 lat, ostatnia 20. Ile aktorek zagrało tę postać?

2023-03-13 7:23

Ile lat ma Wednesday Addams? Postać stworzona przez Charles Addamsa, dziewczynka zafascynowana śmiercią i masakrą po raz pierwszy pojawiła się w 1938 roku. Nie miała imienia, tak jak reszta członków rodu. Dopiero w 1964 roku, kiedy historia po raz pierwszy przeniesiona została na ekran – sam twórca komiksów zaproponował imię dla bohaterki. Nie określił jednak stanowczo jej wieku, co do dziś pozostało kwestią umowną. Z każdym kolejnym filmem Wednesday jest coraz starsza!

Skąd wzięło się imię Wednesday Addams?

Choć w najnowszym serialu Netflixa Morticia Addams, w tej roli – Catherine Zeta-Johns, tłumaczy, że Wednesday została nazwana na cześć jej ulubionego powiedzenia „środa minie, tydzień zginie”, to nie do końca prawda. Twórca nazwał ją na podstawie rymowanki Monday's Child - „Środowe dziecko jest pełne biady” (z ang. Wednesday's child is full of woe).

Obecna popularność Wednesday Addams to efekt serialu Netflixa 

Choć bohaterka przez kilkadziesiąt lat (w różnych odsłonach) odgrywała rolę drugoplanową, w zeszłym roku otrzymała własną historię. Serial Tima Burtona pt. „Wednesday” pobił rekordy popularności, a Jenna Ortega, która wcieliła się w postać stała się niezwykle popularną aktorką młodego pokolenia.

Widzowie na całym świecie pokochali nową Wednesday Adams graną przez Jennę Ortegę. Jak pisaliśmy, jeden z fanów spróbował ją sobie nawet wytatuować, ale zdaniem internautów wyszedł z tego Samuel L. Jackson.

Jak się okazuje, w każdej odsłonie słynnej rodziny Addamsów nie tylko zmieniają się aktorzy i scenografia, lecz… zmienia się również wiek córki Morticii i Gomeza. Na początku była małą dziewczynką, następnie zmieniła się w nastolatkę, a na końcu – w prawie dorosłą kobietę. Warto również zaznaczyć, że aktorka Jenna Ortega urodziła się w 2002 roku. Na planie Wednesday miała zatem 20 lat. Kto na przestrzeni blisko 60 lat wcielił się w tę postać? Ile aktorki miały wtedy lat? Już tłumaczymy.

Ile aktorek zagrało Wednesday Addams?

W styczniu tego roku świat obiegła wiadomość o śmierci aktorki Lisy Loring, która wcieliła się w pierwszą filmową Wednesday. Były to lata 60. XX wieku. Kolejna odsłona pojawiła się dopiero w latach 90. Rolę córki Morticii i Gomeza otrzymała Christina Ricci. Miała okazję ją zagrać aż kilka razy. Słynna „Rodzina Addamsów” z 1991 doczekała się bowiem spin offów

Następnie, pod koniec lat 90-tych m.in. w filmie Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny, postać tę zagrała Nicole Fugere, która również wcieliła się w bohaterkę kilka razy. Ostatnią filmową Wednesday była natomiast wszystkim dobrze znana - Jenna Ortega. Nie licząc musicali i filmów animowanych, młodą damę z rodu Addamsów zagrały łącznie 4 aktorki.

Ile lat ma Wednesday Addams? W każdym filmie postać jest coraz starsza!

W rolę pierwszej Wednesday wcieliła się aktorka Lisa Loring (1958-2023). Grała ją od 1964 do 1966 roku. Gdy ruszyły zdjęcia do pierwszej odsłony "Rodziny Addamsów", Lisa Loring miała zaledwie 6 lat. W przeciwieństwie do późniejszych remaków, Wednesday Addams była znacznie młodsza.

Gang narkotykowy rozbity. Zatrzymano 18 osób

W kolejnej odsłonie, z lat 90. z Christiną Ricci, córka Gomeza i Morticii była już prawie dwa razy starsza! Aktora miała 11 raz w momencie premiery pierwszego z filmów z serii „Rodziny Addamsów”. W 1998 roku Ricci zastąpiła Nicole Fugere, która miała wtedy – 12 lat.

Natomiast Jenna Ortega urodziła się w roku 2002. Jesienią 2022 roku, gdy na Netflixie wystartowała burtonowska „Wednesday”, aktorka miała już 20 lat, choć grała postać parę lat młodszą. Różnica pomiędzy pierwszą a ostatnią filmową Wednesday wynosi zatem 14 lat. Zaskoczeni?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE