Walentykowe spotkanie z kotami szykuje się w Bydgoszczy

2020-02-14 16:02
Walentynki w zoo
Autor: skeeze /CC0/pixabay.com

Bydgoszczanie, którzy kochają koty, w weekend mogą zajrzeć do zoo. Szykuje się Walentynkowy Dzień Kota. Będzie można spotkać różnych przedstawicieli tego gatunku.

Przygotowano sporo atrakcji. Pierwszym punktem będzie gra terenowa - „Śladem kocich pazurów”. Zabawa jest skierowana do dzieci i dorosłych. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie wyjątkowych zadań, poszukiwanie śladów, a także obserwowanie zwierząt, by odkryć tajemnice drapieżnych kotowatych.


Później rozpocznie się spacer z przewodnikiem pod hasłem „Poznaj nasze koty”.


- Uczestnicy obejrzą kocich mieszkańców bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego. Spojrzą w wyjątkowe oczy pumy, spróbują dostrzec panterę śnieżną, dowiedzą się, w co się bawi tygrys, posłuchają, jak spędzają walentynki rysie, a jak żbiki – informuje Sandra Tyczyno z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.


Początek o godzinie 11.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Zbiórka przy wybiegu niedźwiedzi.


Dodatkowo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku stanie ławka miłości. To pomysł specjalnie na Walentynki. Zostały na niej wygrawerowane imiona zakochanych, którzy wzięli udział w internetowej akcji. Ławka zakochanych pojawi się w Ogrodzie Botanicznym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE