W weekend w centrum Bydgoszczy będzie sporo atrakcji. Wszystko dla środowiska

2020-09-17 12:52 Dawid Olszewski
Rower
Autor: Free-Photos/CC0/pixabay.com

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W obchody włączyła się również Bydgoszcz. Przygotowano atrakcje dla mieszkańców.

Auto warto zostawić przed domem. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Do obchodów włącza się również Bydgoszcz. Przygotowano atrakcje w centrum miasta. Początek 18 września. Z ul. Mostowej znikną samochody i powstanie strefa zrównoważonego transportu.

Mogę zapewnić, że miejsce w centrum przeobrazi się nie do poznania. Te miejsca, które są teraz zastawione przez samochody, będą strefą relaksu, inaczej będzie można spędzić czas

- przyznaje Łukasz Krupa z Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Będzie mobilny serwis rowerowy, znakowanie jednośladów przez policję czy punkt informacyjny dotyczący ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

Będziemy mieli grę miejską szlakiem bydgoskich pomników. Każdy, kto przyjedzie rowerem, rolkami, hulajnogą, przejedzie odcinek 5 kilometrów i zaliczy wszystkie punkty gry miejskiej, otrzyma upominki

- dodaje Krupa.

Od 18 do 22 września od 14.00 do 18.00 będzie można poznać szczegóły dotyczące rywalizacji Rowerowa Stolica Polski. Dodatkowo w mobilnym serwisie rowerowym będzie można dokonać przeglądu roweru i drobnych napraw. 18 i 21 września w godzinach 15 - 17 policjanci będą znakować rowery. Trzeba mieć przy sobie ważny dowód tożsamości i dowód zakupu roweru. Specjaliści będą też zachęcać do noszenia odblasków.

Na zakończenie obchodów - 22 września Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich w Bydgoszczy zapraszają na spotkanie z reportażystą Filipem Springerem, dokumentalistą życia polskich miast. To w Kinie Pomorzanin o godz.18.00. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

Komunikacja miejska po otwarciu trasy na ul. Kujawskiej w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.