W Myślęcinku otworzą kolejne atrakcje. W najbliższy weekend będzie można grillować

2021-05-17 12:37 Dawid Olszewski
Myślęcinek
Autor: Dawid Olszewski

W najbliższy weekend w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zostaną otwarte kolejne atrakcje. To w związku z luzowaniem obostrzeń.

Wielu bydgoszczan na to czekało. W piątek 21 maja o godzinie 11.00 zostanie otwarty cały kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat wraz z parkiem linowym.

Będą działać te atrakcje, które zgodnie z obowiązującymi zasadami epidemicznymi możemy udostępnić. Nie będzie można korzystać z dmuchańców, byka rodeo, małpiego gaju z piłeczkami. Obłożenie może wynosić maksymalnie 50%.

Od soboty 22 maja zostanie udostępnione jedyne ogólnodostępne miejsce w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie można grillować

Polana grillowa znajduje się przy stawie naprzeciwko stoku narciarskiego. Będzie można przyjść tam z własnym grillem.

Nie są wymagane żadne zapisy, nie obowiązuje rezerwacja. Po grillowaniu śmieci należy wrzucić do śmietnika, prosimy o niepozostawianie ich na ziemi.  Chodzi nie tylko o estetykę, dbałość o środowisko i poszanowanie pracy osób zajmujących się parkiem, ale też o bezpieczeństwo-nawet jedna szklana butelka pozostawiona na trawie może być przyczyną groźnego w skutkach pożaru. Apelujemy również o upewnienie się, czy wyrzucane do śmietnika pozostałości po grillu są już wystudzone

- informuje Sandra Tyczyno z LPKiW w Bydgoszczy.

Rzeczniczka przypomina też, że na terenie całego parku, poza miejscami do tego wyznaczonymi (płatne- w Parku Rozrywki, przy Centrum Edukacji Ekologicznej, przy polu golfowym i w Ośrodku Rekreacji Konnej, a bezpłatnie - na polanie grillowej w wyznaczonym czasie, obowiązuje zakaz rozpalania ognia.

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku