W grudniu bydgoszczanie zdecydują na co miasto ma wydać 16 milionów złotych

2020-11-18 13:42 Dorota Lakner
Bydgoski Budżet Obywatelski
Autor: UM Bydgoszcz Bydgoski Budżet Obywatelski

1 grudnia rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone w tym roku do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydują w ten sposób na co wydać 16 milionów złotych.

W tym roku zmieniły się zasady dotyczące głosowania. Będzie można zagłosować tylko na jeden projekt osiedlowy ( do tej pory można było glosować na projekty do kwoty przeznaczonej na dane osiedle), jeden ponadosiedlowy i jeden mały projekt społeczny. W sumie każdy będzie mógł oddać trzy głosy. Głosowanie ruszy 1 grudnia i potrwa do 30 grudnia.

Lista projektów pojawi się już wkrótce na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Wcześniej ratusz informował, że głosowanie wystartuje 20 listopada, jednak ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, zmieniony został ten termin. Wydłużony został także termin - do 23 listopada - na złożenie uchwał opiniujących projekty przez Rady Osiedli. Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 stycznia przyszłego roku.

Harmonogram: - głosowanie mieszkańców: 1 - 30 grudnia 2020 r. - ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021r. Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty, na realizację konkretnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy. Do realizacji są kierowane projekty, które uzyskują największą liczbę głosów. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł.