W Bydgoszczy jest tak gorąco, że trzeba chłodzić tory. Po mieście jeździ pojazd z wodą

2020-08-10 12:50 Dawid Olszewski
Bydgoszcz
Autor: Dawid Olszewski

W Bydgoszczy temperatura sięga trzydziestu stopni. Na ul. Jagiellońskiej specjalny pojazd polewał wodą torowisko tramwajowe. Wcześniej tory kilka razy już wyginały się pod wpływem wysokiej temperatury.

W Bydgoszczy od kilku dni słupek rtęci krąży wokół trzydziestej kreski. Taka temperatura może być niebezpieczna. Lepiej unikać długiego przebywania w słońcu - szczególnie, gdy występuje najwyższa temperatura - między godz. 15.00 a 18.00.

W czasie upału lepiej mieć przy sobie butelkę z wodą, najlepiej niegazowaną. Okazuje się, że taka pogoda często szkodzi nie tylko ludziom czy zwierzętom. 

W poprzednich latach zdarzało się, że w czasie upału wyginało się torowisko na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Między rondem Jagiellonów a Klaryskami szyny wypadły z mocować i wygięły się w łuk. Na szczęście stało się tak, gdy nie przejeżdżały tam tramwaje. Do takiego zdarzenia doszło latem ubiegłego roku a także kilka miesięcy temu.

Sierpień jest bardzo gorący. W ostatnich dniach na termometrach w Bydgoszczy jest ok. 30 stopni. W ostatnich dniach ulicą Jagiellońską w Bydgoszczy przejeżdżał specjalny pojazd, który polewał torowisko duża ilością wody. 

Wyskakująca szyna na Jagiellońskiej w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski Wyskakująca szyna na Jagiellońskiej w Bydgoszczy
Ruszył remont ul. Magnuszewskiej. Droga jest rozkopana

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.