W autobusie i tramwaju nie kupimy biletu! Kierowcy odgradzają się od pasażerów

2020-03-12 18:39 Dawid Olszewski
Tramwaj w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Drogowcy wprowadzają duże zmiany w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Od soboty kierowca autobusu czy motorniczy nie sprzeda nam biletu. Zostaną wygrodzone strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej. To w obawie przed koronawirusem.

ZDMiKP w Bydgoszczy wprowadza kolejne działania prewencyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. U kierowcy autobusu i motorniczego nie kupimy już biletu. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania. Na wniosek kierowców zostaną wygrodzone strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej - pomiędzy częścią pasażerską a stanowiskiem kierowcy (wydzielenie pomiędzy pierwszym a drugim rzędem siedzeń). Nie będzie można wsiadać i wysiadać pierwszymi drzwiami. Są też prośby ze strony drogowców.

- Zachęcamy do zakupu biletu okresowego w sklepie internetowym. Pozwoli to uniknąć podejścia do stacjonarnego punktu sprzedaży - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Drogowcy przypominają, że bilet płatnego parkowania też można opłacić korzystając z telefonu.

- W strefie płatnego parkowania w Bydgoszczy, istnieje też możliwość uiszczenia opłat w aplikacji. Szczegółowe informacje na ten temat są na naszej stronie - dodaje Okoński.

W innych sprawach z ZDMiKP lepiej kontaktować się przez telefon lub drogą mailową.

Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskich drogowców zachęca, by sprawy załatwiać przez internet: