Uwaga! Oszustwo na węgiel. Po zamówieniu ogłoszenie „znika”

2022-08-05 12:37
węgiel
Autor: pixabay

Zamówienie nie dotarło do adresata, a ogłoszenie „w magiczny sposób” nagle zniknęło z mediów społecznościowych. Policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na węgiel. Funkcjonariusze ostrzegają, by zachować czujność składając zamówienie.

Siedem dni oczekiwania na dostawę, brak kontaktu ze sprzedawcą, pieniądze wydane w błoto – z taką sytuacją spotkał się ostatnio mieszkaniec Złotnik Kujawskich. Mężczyzna odkrył w mediach społecznościowych ogłoszenie u osoby prywatnej sprzedającej węgiel i skorzystał z oferty. Został okradziony!

- Ostatnio węgiel stał się towarem deficytowym – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław. - Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Po przeczytaniu ogłoszenia i skontaktowaniu się ze sprzedawcą, mężczyzna wpłacił na podane konto bankowe zaliczkę w kwocie blisko 1,3 tys. zł, co stanowiło tylko cząstkową cenę za towar i transport.

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

- Oczekiwał siedem dni na dostawę, która nie nadeszła – dodaje asp. szt. Izabella Drobniecka. - Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w internecie zostało usunięte.

Policja apeluje, by przy tego typu zamówieniach zachować szczególną ostrożność. Nie każde ogłoszenie wystawione w mediach społecznościowych jest prawdziwe, bardzo łatwo jest dać się oszukać.

Funkcjonariusze tłumaczą - osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE