Uwaga! Czarne chmury wiszą nad Bydgoszczą

2022-08-05 14:28
burza
Autor: pixabay

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega – w nocy z 5 na 6 sierpnia zapowiadane są burze. Może również padać grad i wiać silny wiatr.

IMGW i Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają, że najbliższa noc w Bydgoszczy i okolicach może spędzić nam sen w powiek.

- Na terenie miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego od godz. 22.00 dnia 5 sierpnia do godz. 6.00 dnia 6 sierpnia prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm – informuje BCZK.

Będzie wietrznie - poryw wiatru przewiduje się do 100km/h. Miejscami może padać grad. Jest to drugi stopień zagrożenia, a prawdopodobieństwo zjawiska wynosi 80%.

Co robić w trakcie burzy?

Jak informuje policja – każdego roku w wyniku rozładowań atmosferycznych w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Należy więc zachować szczególną ostrożność.

Wakacyjny SuperHIT

- Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie – apeluje policja. - Nie zapominajmy zabezpieczyć okien.

Ponadto policja przypomina, by usunąć z balkonów, tarasów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stworzyć dodatkowe zagrożenie. Należy również zamknąć wszystkie okna i drzwi oraz skutecznie zabezpieczyć je przed otwarciem.

Jeżeli w trakcie burzy jesteśmy poza domem, pod żadnym pozorem nie wolno nam zbliżać się do metalowych przedmiotów, a tym bardziej nie można ich dotykać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE