policja

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Ukradł papierosy i pieniądze z kasy. Następnie groził policjantom

2022-10-12 15:13

Ekspedientka sklepu w jednej z miejscowości gminy Wielgie zgłosiła kradzież. Widziała, jak znany jej młody mężczyzna bierze pieniądze z kasy sklepu i odjeżdża. Policjanci szybko ustalili, gdzie może on przebywać i zatrzymali podejrzanego. W czasie interwencji zatrzymany znieważał policjantów i groził im. W poniedziałek (10 października) usłyszał cztery zarzuty, a w środę sąd zdecydował o aresztowaniu 20–latka na trzy miesiące.

W niedzielę (9 października) do sklepu w jednej z miejscowości gminy Wielgie wszedł znany sprzedawczyni 20–letni mieszkaniec Lipna. Kupił alkohol i wyszedł. Gdy ekspedientka opuściła na chwilę pomieszczenie sklepu wrócił i ukradł papierosy oraz gotówkę znajdującą się w kasie.

Kobieta spłoszyła go, gdy usłyszała sygnał otwieranych drzwi i wróciła, by obsłużyć potencjalnego klienta. Zabrawszy łup sprawca wsiadł do auta i odjechał.

Kryminalni wiedzieli, że sprawcy nie ma w miejscu zameldowania. Wkrótce ustalili, gdzie przebywa i zatrzymali go kilka godzin później. Podczas interwencji mężczyzna znieważał policjantów i groził im. W poniedziałek (10 października) usłyszał łącznie cztery zarzuty za kradzież, znieważenie funkcjonariusza publicznego i groźby.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Zgodnie z wnioskiem prokuratora, w środę (12 października) sąd aresztował go na trzy miesiące. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE