Złodzieje żużlowej pamiątki złapani przez policję! Udało się odzyskać słynną szarfę

2020-07-30 16:47 Dawid Olszewski
Policja Bydgoszcz
Autor: KWP Bydgoszcz, materiały prasowe

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież słynnej szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku.

Do zdarzenia doszło prawie dwa tygodnie temu podczas wystawy zorganizowanej na terenie Opery Nova w Bydgoszczy. Zniknęła szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Dla właściciela była to przede wszystkim cenna sentymentalnie rzecz uwieczniająca sukces sportowego wydarzenia.

Kradzież zarejestrowały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać jak jeden z młodych mężczyzn odwiedzających wystawę, ubrany w niebisko-białą koszulkę i jasne krótkie spodenki, wykorzystując moment nieuwagi odwiedzających, zabrał szarfę z manekina i schował pod koszulkę. Po czym z innymi dwoma osobami wyszedł z budynku. Pokrzywdzony sprawę zgłosił policjantom z bydgoskiego Śródmieścia

- informuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Sprawą zajęli się bydgoscy kryminalni. Funkcjonariusze zabezpieczyli i przeanalizowali nagranie z monitoringu. Opublikowali wizerunek sprawców i osób, które mogą mieć związek z przestępstwem. Udało się odnaleźć sprawców. Policjanci namierzyli ich w czwartek - to bracia, 31 i 23-latek.

Mężczyźni nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Bracia zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży

- dodaje Przemysław Słomski.

Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Policjanci przyznają, że do schwytania sprawców przyczyniła się publikacja ich wizerunków.

Remont ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.