Uciekła z Gdańska, znaleziono ją w Kujawsko-Pomorskim. Policja zatrzymała 17-latkę, która uciekła z ośrodka wychowawczego

2022-08-05 13:12
police
Autor: pixabay

Janowieccy policjanci zatrzymali 17-letnią dziewczynę na terenie gminy Rogowo w województwie kujawsko-pomorskim. Zatrzymana to uciekinierka z placówki wychowawczej z Gdańska. Dziewczyna była poszukiwana przez gdańską policję od 26 lipca.

We wtorek (3 sierpnia) w godzinach wieczornych policja otrzymała informację, że na terenie gminy Rogowo w województwie kujawsko-pomorskim może znajdować się poszukiwana dziewczyna. 17-latka uciekła z placówki wychowawczej w Gdańsku pod koniec lipca i słuch po niej zaginął.

Wakacyjny SuperHIT

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, żeby zbadać sytuację. Jak się okazało – była to ta sama dziewczyna.

- W jednym z mieszkań policjanci zastali 17-latkę, która samowolnie opuściła placówkę w dniu 26 lipca w Gdańsku i była poszukiwana przez tamtejszą policję, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnym systemie – informuje podkom. Wioleta Burzych, rzecznik prasowy KPP w Żninie.

Uciekinierka została przewieziona do placówki w Kołdrąbiu. Pozostanie tam do czasu odebrania jej przez prawnych opiekunów z Gdańska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE