hospital

i

Autor: pixabay

Uciekł ze szpitala na skradzionym rowerze. 50-latek trafił pod opiekę, a jednoślad do właściciela

2022-10-06 13:44

Funkcjonariusze poszukiwali pacjenta, który, mimo zakazu lekarzy, oddalił się ze szpitala w Świeciu. Stan 50-latka wymagał wymagał hospitalizacji. Policjanci odnaleźli mężczyznę, a wraz z nim skradziony rower.

Zgłoszenie o ucieczce ze szpitala policjanci ze Świecia otrzymali po godz. 6.00, w środę (5 października). Pacjent oddalił się z oddziału, mimo że wymagał hospitalizacji.

- Ze względu na realne zagrożenie, mundurowi natychmiast przystąpili do działań – informuje podkom. Joanna Tarkowska, KPP Świecie. - Ustalili jego dane oraz rysopis, a następnie sprawdzili rejon przyszpitalny, dworce, przystanki autobusowe i inne miejsca ogólnodostępne na terenie Świecia. W trakcie prowadzonych poszukiwań, policjanci wydziału prewencji, na ul. 10 Lutego, zauważyli mężczyznę prowadzącego rower.

Mężczyzna odpowiadał podanemu rysopisowi. Policjanci ustalili, że jest to poszukiwany pacjent. W trakcie czynności do funkcjonariuszy podbiegł inny mężczyzna. Twierdził, że rower, który właśnie zabezpieczyli jest jego. Miał zostać niedawno skradziony z terenu jego posesji.

- Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, 50-latek, który z niewiadomych przyczyn oddalił się ze szpitala trafił pod opiekę lekarską, a skradziony rower wrócił do rąk właściciela – dodaje podkom. Joanna Tarkowska.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Pacjent odpowie teraz za kradzież roweru. Jak informuje policja - za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE