Uchodźcy z Ukrainy zamieszkają w Domu Legend Bydgoszczy

2022-04-07 15:34

Do Domu Legend Bydgoszczy wprowadzą się uchodźcy. To miejsce, gdzie przed pandemią były organizowane spotkania z ciekawymi ludźmi. Rodzina z Ukrainy jest w drodze do Bydgoszczy.

Dom Legend Bydgoszczy na pewien czas zmieni swoje przeznaczenie. Wkrótce wprowadzi się tam rodzina z Ukrainy. Dom w czasie epidemii stał pusty. Wcześniej były tam organizowane różne wydarzenia.

Inicjatywa powstała bardzo spontanicznie. Dostałam telefon od Ukraińców, których kiedyś poznałam. Zapytano mnie, czy nie znam miejsca, w którym można osoby przyjąć. Dom Legend Bydgoszczy w czasie pandemii został zamknięty, zawieszona została działalność. Również z powodów osobistych szukamy innego miejsca dla działalności Domu Legend Bydgoszczy

- mówi Małgorzata Stawicka, prezeska Fundacji Nasza Tradycja, Nasza Przyszłość.

Rodzina jest w drodze do Bydgoszczy.

Jesteśmy w kontakcie. Oni dojeżdżają do Lwowa i czekam na nich. To dwie osoby z czteroletnim dzieckiem

- dodaje Stawicka.

Budynek jest pusty. Potrzebne są łóżka, pościele, ręczniki, szafki, naczynia, artykuły żywnościowe, wszystko to, co może służyć jego nowym lokatorom. W tej sprawie można kontaktować się z Fundacją Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość.

Bydgoszczanie oddali hołd bezbronnym ofiarom rosyjskiej inwazji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE