morderstwa

i

Autor: SUPER EXPRESS/YouTube

Tymi morderstwami żyła cała Polska! Przypominamy wstrząsające historie sprzed lat [GALERIA]

2023-02-13 8:12

Sprawa małej Madzi z Sosnowca, nieznanego chłopczyka wyłowionego ze stawu, czy Mariusza Trynkiewicza – o tych wydarzeniach Polacy nie zapomną jeszcze przez długie lata. Choć niektóre z makabrycznych morderstw brzmią jak scenariusz do filmu, te zbrodnie dokonane były niemalże na naszych oczach. Oto 7 kryminalnych spraw, którymi niegdyś żyła cała Polska. Zobacz naszą galerię.

Od kilku dobrych lat producenci z Hollywood zalewają nas różnymi historiami o seryjnych mordercach. To dzięki pracy korporacji środków masowego przekazu, obecnie również przy użyciu platform streamingowych – osoby takie jak Ted Bundy, Aileen Wuornos, czy Charles Manson zyskały na popularności.

Seryjni mordercy żyli jednak nie tylko za granicą. Wiele wstrząsających historii miało miejsce w naszym kraju i wywołało szok na twarzach Polaków na długo. Niektórzy z nich inspirowali się innymi zbrodniami, a jeszcze inni pozostawali w cieniu. Odkrycie ich tożsamości wywołało niemałą burzę medialną.

Włamywali się do domów w całej Polsce. Warszawiaków zatrzymali policjanci z Bydgoszczy

Seryjni mordercy, pedofile, dzieciobójcy – te historie wydarzyły się niemalże na naszych oczach. Niektóre z głośnych spraw mają już kilkadziesiąt lat, inne wydarzyły się całkiem niedawno. Sprawdź, czy je pamiętasz. Oto 7 morderstw, którymi niegdyś żyła cała Polska. Zobacz naszą galerię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE