Trwają przygotowania do kolejnej Wigilii pod gołym niebem w Starym Fordonie. Można się wystawić

i

Autor: Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

wiadomości

Trwają przygotowania do kolejnej Wigilii pod Gołym Niebem w Starym Fordonie. „Jedzenia nie zabraknie”

2023-12-14 14:56

To już tradycja, że na rynku w Starym Fordonie organizowana jest Wigilia pod Gołym Niebem. Stoją za tym społecznicy. Znamy program tegorocznej i wiemy, co zabić, by móc wystawić swoje produkty na ostatnich wolnych stoiskach podczas jarmarku.

  • Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Miasto Bydgoszcz i Fundacja ARP są organizatorami Wigilii pod Gołym Niebem.
  • To już ósma edycja tego ważnego dla mieszkańców wydarzenia.

Wigilia w Starym Fordonie zacznie się od jarmarku. Ale chętni mogą dotrzeć po spacezre

Wszystko zacznie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 11 Jarmarkiem Świątecznym na rynku w Starym Fordonie. Dokładnie w chwili, w której z parkingu na ul. Fordońskiej 410 wyruszy dwugodzinna wycieczka „Od Wyszogrodu do portu – śladami wiślanych historii Fordonu” Trasa będzie wiodła wzdłuż Wisły i ulicy Fordońskiej, Parkiem Milenijnym, ul. Nad Wisłą do portu przy Promenadzie. W samo południe scenę na rynku opanują śpiewający uczniowie i przedszkolaki.

O godz. 13.30 rozpocznie się strojenie choinki w towarzystwie biskupa św. Mikołaja, patrona fordońskiej parafii. Każdy, kto przyniesie ozdoby, zostanie obdarowany słodkościami. Uroczyste otwarcie społecznicy zaplanowali na godz. 16. Wydarzeniu będzie towarzyszyła projekcja filmu dokumentalnego promująca powstanie przystani „Koncepcja przystani w Bydgoszczy Fordonie”. O godz. 16.30 rozpocznie się przedświąteczne biesiadowanie.

- Będą pierogi z kapustą, barszcz i ryby. Jedzenia nie zabraknie - zapewniają organizatorzy.

Co jeszcze w programie Wigilii pod Gołym Niebem w Starym Fordonie?

  • Między godz. 17 a 18 wybrzmią świąteczne przeboje. w dobry nastrój wprowadzą nas świąteczne przeboje.
  • Na godz. 18 zaplanowano projekcję filmu fabularnego „Święta inaczej”.
  • Spotkanie potrwa do godz. 20.
  • Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

Robisz rękodzieło, oferujesz coś, co znajdzie chętnych na jarmarku? Możesz się wystawić podczas Wigilii w Starym Fordonie

Organizatorzy zastrzegają, ze wolnych miejsc na jarmarku dla wystawców zostało niewiele. Można się zgłosić mailowo: [email protected], telefonicznie: 602 592 123 lub poprzez facebookowy profil Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

Świąteczne dekoracje jednak zdobią Stary Fordon w Bydgoszczy