Trwa budowa ścieżek rowerowych na Kruszwickiej. W czerwcu mają być gotowe!

2020-04-27 14:47
Trwa budowa ścieżek rowerowych na Kruszwickiej
Autor: z archwum ZDMiKP w Bydgoszczy Trwa budowa ścieżek rowerowych na Kruszwickiej

W czerwcu rowerzyści pojadą już nowymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulicy Kruszwickiej. Przynajmniej taki jest plan. Ścieżki po stronie szkoły są już prawie gotowe. Na razie wszystkie prace idą zgodnie z planem.

Na całym realizowanym odcinku prowadzone są prace ziemne, brukarskie, energetyczne. Trwa też układanie nawierzchni na przyszłych ścieżkach rowerowych. Na Placu Poznańskim na czas robót, została wyłączona sygnalizacja świetlna.

Od środy 29 kwietnia prace będą prowadzone na wysokości centrum handlowego. Tymczasowo więc zostanie przesunięty przystanek autobusowy, znajdujący się na wysokości głównego wejścia do centrum handlowego ( od strony r. Grunwaldzkiego - zdjęcie w załączniku). Nowe miejsce dla pasażerów będzie zlokalizowane bliżej ronda Poznańskiego tj. za wyjazdem z parkingu podziemnego.

Ruch pieszych na tym odcinku będzie zachowany. Pomimo wielu prowadzonych prac, ruch odbywa się płynnie.

Przypominamy, że w ramach realizowanego zadania powstaje infrastruktura dla ruchu rowerowego obejmująca całą ulicę Kruszwicką oraz rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej z wyprowadzeniem szlaków pieszych i rowerowych. Przy ul. Kruszwickiej drogi rowerowe powstają po obu stronach jezdni. Rowerzyści będą mogli korzystać też z tunelu łączącego plac Poznański z ulicą Dolina oraz z jezdni parkingowej (zakończenie ul. Kordeckiego).

Drogi rowerowe powstają też wokół placu Poznańskiego. By ułatwić rowerzystom dojazd do najniżej położonej części placu powstaje też odcinek trasy rowerowej po północnej stronie ul. Poznańskiej (do przejścia na wysokości ul. Chwytowo). Takie rozwiązanie to między innymi wynik konsultacji z mieszkańcami. W ramach inwestycji powstają też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE