Trasa S5: Uwaga! Zmiany na odcinku Bydgoszcz-Szubin

2020-07-10 11:41
Trasa S5: Uwaga! Zmiany na odcinku Bydgoszcz-Szubin
Autor: UM Bydgoszcz Trasa S5: Uwaga! Zmiany na odcinku Bydgoszcz-Szubin

Od piątku (10 lipca) drogowcy przełożą ruch na ważnej drodze wylotowej z Bydgoszczy pomiędzy węzłami Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ. Nowy wykonawca prac na tym odcinku realizuje coraz większy zakres robót.

Na budowie trasy S5 zostanie przełożony ruch - z istniejącej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe równoległe do przyszłej drogi ekspresowej między Rynarzewem a Łochowem (o długości ok. 4 km). Dzięki tej zmianie zostanie otwarty front robót do budowy głównej jezdni przyszłej „ekspresówki”.
Na tym odcinku S5 wykonawca m.in. finalizuje zmiany w projekcie wykonawczym. Natomiast w terenie wykonywane są prace ziemne przy nasypach trasy głównej, wzmocnienia gruntu kolumnami betonowymi, a także prace przy drogach dojazdowych. Kontynuowane są roboty mostowe: betonowanie, wykonywanie izolacji, zasypki przepustów.

Przeczytaj: Bydgoszcz. Dramatyczna reanimacja 15-latki. Potrącenie na skrzyżowaniu Warszawskiej i Fredry [ZDJĘCIA]

Ten mężczyzna zdewastował samochód! Szuka go policja

Koszt budowy całej trasy S5, od granicy województwa do węzła Nowe Marzy wraz z obwodnicą Bydgoszczy, to prawie 3 mld zł. Inwestycja realizowana jest przy dużym udziale funduszy europejskich. Budowa zajmie jednak znacznie więcej czasu niż początkowo zakładał inwestor. GDDKiA odstąpiła w ubiegłym roku od umowy z wykonawcami odcinków od Białych Błot do Szubina i z Aleksandrowa do Nowych Marz. W tym roku wybrano nowe podmioty, które wznowiły prace. Zakończenie całej inwestycji planowane jest w 2022 roku. W tym roku przejezdna powinna być cała obwodnica Bydgoszczy pomiędzy węzłami Bydgoszcz Błonie- Bydgoszcz Północ.

Zobacz także: Bydgoszcz pod wodą? Te tereny zaleje, jeśli poziom Bałtyku się podniesie! [ZDJĘCIA]

Źródło: Trasa S5: Uwaga! Zmiany na odcinku Bydgoszcz-Szubin
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE