Trasa S5: Trwa budowa parkingu na przerwę w podróży

i

Autor: UM Bydgoszcz Trasa S5: Trwa budowa parkingu na przerwę w podróży

Trasa S5: Trwa budowa parkingu na przerwę w podróży [ZDJĘCIA]

2020-07-06 22:08

Przy zachodniej obwodnicy Bydgoszczy trwają prace, które mają pozwolić na jej przejezdność jeszcze w tym roku. Jednym z jej elementów są miejsca obsługi podróżnych pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Zachód.

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy prowadzą cały czas szereg prac przy budowie trasy S5, która będzie jednocześnie zachodnią obwodnicą miasta. W ostatnich tygodniach prace skupiały się m.in. na obiektach w miejscowości Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon. Kluczowe dla uzyskania przejezdności całej trasy jest dokończenie robót na węźle Bydgoszcz Zachód oraz węźle Bydgoszcz Miedzyń.

ZOBACZ: Wybory 2020: Chcesz głosować w wyborach prezydenckich? Dopisz się do spisu wyborców!

Jednym z elementów inwestycji są również miejsca obsługi podróżnych (MOP). Na obwodnicy Bydgoszczy będą one zlokalizowane przy obu betonowych jezdniach w rejonie miejscowości Szczutki. Zgodnie z projektem będą one miały charakter wypoczynkowy (bez usług). Są one wyposażone w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe (m.in. wiaty, ławki, kosze na śmieci), sanitarne i oświetlenie. Prace przy miejscach obsługi podróżnych w Szczutkach są już bardzo zaawansowane. Wykonawca wykonuje zadaszenie i elewację budynków sanitarnych. Trwa montaż kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

Pijak zabił moją żonę. Dostał niespełna 3 lata

Budowa dwujezdniowej, bezkolizyjnej drogi z betonu kosztuje ponad 328 mln zł. Pozwoli ona wyprowadzić uciążliwy tranzyt nie tylko z obecnej drogi krajowej nr 5 (kierunek Wrocław-Poznań-Bydgoszcz-Trójmiasto). Centrum Bydgoszczy ominą również pojazdy poruszające się drogą krajową nr 25 (kierunek: Konin-Koszalin). Będzie sprzyjać to mniejszym natężeniom ruchu m.in. na ulicach Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Wałach Jagiellońskich i Kruszwickiej. Koszt budowy całej obwodnicy to ponad 700 mln zł. Inwestycja jest współfinansowane ze środków unijnych.

PRZECZYTAJ: Wypadek w Zielonce koło Bydgoszczy. Kobieta trafiła do szpitala! [ZDJĘCIA]

Źródło: Trasa S5: Trwa budowa parkingu na przerwę w podróży [ZDJĘCIA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE