To trzy popularne projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wkrótce powstaną w mieście!

2021-01-13 15:36 Dawid Olszewski
Tężnia
Autor: BogdanJab /CC0/pixabay.com

W tym tygodniu poznaliśmy wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Już wiadomo, co powstanie na osiedlach. Są projekty, które były bardzo popularne i mieszkańcy chętnie na nie głosowali.

Dużą popularnością cieszyły się projekty ponadosiedlowe. Autor swojego projektu musiał uzyskać akceptację co najmniej trzech rad osiedla. Mieszkańcy oddali w tej kategorii ponad 19 tys. głosów. Najczęściej oddano głosy na trzy projekty - to między innymi budowa minitężni w Myślęcinku.

Zadanie otrzymało ok. 3 tys. głosów. Minitężnia stanie na Różopolu. W ramach inwestycji planowane jest zamontowanie małej architektury wokół obiektu. Wartość tego zadania oszacowano na pół miliona złotych.

Miejsce nie jest przypadkowe. Na Różopolu są pozostałości po nieczynnej fontannie. Dzięki temu, że projekt zostanie zrealizowany, Różopole nam wypięknieje, a mieszkańcy zyskają nowe miejsce do wypoczynku i to jeszcze takiego, które daje coś dla zdrowia. Minitężnia ma prozdrowotne właściwości, uspokaja, wycisza. To rewelacyjne miejsce na taką inwestycję

- mówi Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. 

Drugim zwycięskim projektem jest kontynuacja Wielkiej Pętli Fordonu. To kolejny fragment trasy rekreacyjnej u podnóża Fordońskich Górek. Projekt zdobył prawie 2,5 tys. głosów. Zostanie zrealizowany kolejny odcinek w kierunku ulicy Brzegowej. 

W tym roku rozpocznie się realizacja I etapu Wielkiej Pętli - od Doliny Śmierci w kierunku osiedla Tatrzańskiego. Obecnie trwają prace projektowe. Kolejna część trasy dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów pochłonie 1,5 mln zł

- informuje bydgoski ratusz.

Nad Starym Kanałem Bydgoskim, obok wybiegu dla psów, za V śluzą powstanie kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy. Ten projekt zdobył 2,2 tys. głosów. Autorzy projektu chcą, by powstała plaża i place zabaw. 

W tym roku w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim oddano 60 tys. głosów - na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. W budżecie na ten cel zabezpieczono ok. 16 mln zł.

Zima w Bydgoszczy