To nic nie kosztuje, a pomoże potrzebującym. Organizacje z Bydgoszczy czekają na 1% podatku

2020-02-17 16:15
pieniądze
Autor: PhotoMIX-Company/CC0/pixabay.com

Prawie sto organizacji pozarządowych z Bydgoszczy prosi was o wsparcie. I czeka na jeden procent podatku. To nic nie kosztuje, a może pomóc w opiece nad niepełnosprawnymi, chorymi czy starszymi.

Trwa okres rozliczania się z fiskusem. Bydgoszcz zachęca, by część swojego podatku przekazać bydgoskim organizacjom.

- Chcemy, by te organizacje wspierały mieszkańców Bydgoszczy. Jednak by tak się stało, mieszkańcy miasta muszą wesprzeć te organizacje poprzez przekazać jeden procent podatku, pozostawienie go na naszym terenie. Zachęcamy do znalezienia organizacji, która najbardziej odpowiada naszym zainteresowaniom - mówi Dorota Glaza z Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

W Bydgoszczy szykuje się specjalny happening, który przypomni mieszkańcom, jak ważne jest przekazanie jednego procenta.

- Budujemy ogromny, żywy obraz z ludzi. Ten obraz to właśnie jeden procent. Jeżeli stanie jeden człowiek na płycie Starego Rynku, to na pewno go nie zauważymy. Jednak jak już stanie kilkaset osób, to stworzą wielki jeden procent, który ma pokazać, jak ważnie jest to, żebyśmy razem zebrali się wsparli organizacje pozarządowe - dodaje Glaza.

Happening 21 marca o godz. 12.00 na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Najważniejszy jest numer KRS organizacji, której chcemy przekazać swój 1 procent. Jeśli tego nie zrobimy, jeden procent trafi do budżetu państwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE