To będzie znakomite miejsce dla rolkarzy. W Bydgoszczy powstanie profesjonalny tor!

2020-09-14 19:11 Dorota Lakner
W Bydgoszczy powstanie tor do jazdy na rolkach
Autor: pasja1000/CC0/Pixabay W Bydgoszczy powstanie tor do jazdy na rolkach

Tor do jazdy na rolkach i deskorolkach powstanie na skwerze gen. E. Fieldorfa-Nila w Starym Fordonie. Inwestycja jest realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto zleca prace związane z budową. Wyłoniony wykonawca będzie miał czas na budowę toru do końca roku.

Zaprojektowany tor ma mieć 170 metrów długości i 2 metry szerokości. Powstanie wokół istniejącego w tym miejscu boiska do piłki nożnej, nieopodal ul. Pielęgniarskiej. W ramach zadania zamontowane zostaną także elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci oraz tablica. Teren wokół toru zostanie wyrównany i uporządkowany, zasadzona zostanie nowa trawa.

W tym roku, mieszkańcy zgłosili wiele nowych zadań do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty są weryfikowane przez bydgoszczan i zespół ds. weryfikacji. Weryfikacja obywatelska prowadzona będzie do 10 października na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje trafią do realizacji w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę 16 mln zł.