To będą muzyczne urodziny bydgoskiego pisarza Jerzego Sulimy - Kamińskiego

2021-09-17 13:37
Urodziny jerzego Sulimy - Kamińskiego
Autor: Dorota Lakner

To będą muzyczne urodziny pisarza Jerzego Sulimy - Kamińskiego. Impreza już w sobotę na Barce Lemara. O atrakcje zadbała córka Elżbieta Kamińska Zielińska.

- Z okazji urodzin ojca została nagrana płyta na podstawie tekstów Sulimy z książki „Okruchy Pamięci”. Muzykę i tekst napisał Piotr Sowiński z kapeli Cynamony.

- W jego opowiadaniach jest mnóstwo gwary i mnóstwo fajnych rzeczy na temat naszego miasta. To jest taka skarbnica wiedzy, jak to kiedyś wyglądało i postanowiliśmy to przenieść na warstwę muzyczną – mówi Piotr Sowiński z kapeli Cynamony. Już same tytuły dużo mówią „Kąpielka”, „Jadalka” czy „Szwederowskie lujaszki”.

W programie urodzin pisarza przewidziano koncert kapeli Cynamony, będzie czytanie tekstów pisarza i okazja, by porozmawiać z jego córką. Będzie można popływać też stateczkiem pod Brdzie pod Mostem Sulimy.

Jerzy Sulima-Kamiński urodził się w 1928 r. w Bydgoszczy. Jest autorem m.in. trylogii bydgoskiej pt. „Most Królowej Jadwigi” wydanej w 1981 r.

Początek urodzin jutro o godz. 16:00 na Barce Lemara.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE