wydarzenia

Tłumy bydgoszczan na jarmarku świątecznym. „Spodziewałam się innych cen” [ZDJĘCIA]

2023-11-22 15:08

Bożonarodzeniowe światełka rozświetlają ulicę Mostową i bydgoską starówkę. Wrażenie robi dorodna choinka i ciekawe ozdoby rozstawione na rynku i w jego okolicach. Jest pięknie i już doceniają to tłumy bydgoszczan. W weekend otwarcia Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego frekwencja dopisała, a o atmosferę zadbał prószący śnieg. Mamy zdjęcia!

Atrakcje Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego czekają na odwiedzających na Starym Rynku, ulicy Mostowej, Moście Staromiejskim i placu Teatralnym

  • W dniu otwarcia był pochód z orkiestrą w stronę ul. F. Focha, pokazy ognia, koncert na żywo, a odwiedzających witali gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze - elfy.
  • Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Wystawcy zapraszają codziennie od godz. 13 do 20, w piątek i sobotę do 21.
  • Poza karuzelami i atrakcjami dla najmłodszych, dostępnych jest 60 stoisk. Do kupienia m.in. tradycyjne ozdoby i przysmaki.

Bydgoszczanka o cenach na jarmarku świątecznym: nie tego się spodziewałam

Bydgoszczanom bardzo spodobał się tegoroczny jarmark: iluminacje, atmosfera i atrakcje, z jakich korzystali tłumnie w weekend otwarcia. A ich ceny?

- Było pięknie na otwarciu - mówi pani Monika. - Ceny mnie nie poraziły, spodziewałam się wyższych, więc miło się zaskoczyłam - dodaje.

Jak dotrzeć na Bydgoski Jarmark Świąteczny? Gdzie zostawić samochód?

Bydgoszczanie, którzy nie zdołają dotrzeć na jarmark komunikacją publiczną, mogą zostawić samochody np. parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Parking podzielony jest na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8 – 17 kosztuje 3,80 zł.

- Kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia, mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę - dodają bydgoscy urzędnicy.

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 oficjalnie otwarty!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE