Disney

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Bajki, które znamy na pamięć. Znajdziesz różnicę pomiędzy filmem a oryginałem? Rozwiąż QUIZ

2024-03-05 21:55

Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Mała Syrenka czy Aladyn. To bajki, które znamy na pamięć - głównie za sprawą Walta Disneya. Zanim jednak baśnie przeformowano na scenariusz filmowy, zostały one wielokrotnie zmodyfikowane, a wręcz ocenzurowane. Zdaniem wielu, były one zwyczajnie zbyt brutalne dla dzieci. Czy znajdziesz różnicę pomiędzy filmem a oryginałem tych znanych bajek? Sprawdź się w naszym quizie!

Na pewno słyszałeś przed snem opowieści o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku czy Małej Syrence, które twoja mama lub babcia opowiadały ci wiele razy. Te znane baśnie doczekały się także licznych filmowych adaptacji. Większość z nich zostało zekranizowanych przez studio Disney.

Czy zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że wiele z tych baśni było wielokrotnie ocenzurowanych i różniło się od swoich oryginałów? Czy jesteś w stanie rozpoznać, jak wyglądały one wcześniej?

Pod każdym pytaniem znajdziesz trzy możliwe odpowiedzi. Twoim zadaniem będzie zaznaczyć, co zostało zmienione w oryginalnych baśniach. Na końcu zobaczysz poprawne odpowiedzi i przekonasz się, czy mama lub babcia opowiadała ci przed snem baśnie w ich oryginalnych wersjach!

Spróbuj swoich sił w naszym quizie!

Te baśnie znamy na pamięć od dziecka. Znajdziesz różnicę pomiędzy filmem a oryginałem?

Pytanie 1 z 11
W znanej wszystkim wersji Roszpunki, zła wiedźma znikąd dowiaduje się, że dziewczyna wpuszcza do wieży pod jej nieobecność księcia. W oryginale dowiaduje się o tym, bo:
"Chcemy chodnika i autobusu". Mieszkańcy ul. Szamocin na Białołęce apelują do urzędników