jajko

i

Autor: pexels

Takich jajek z niespodzianką się nie spodziewała! Zamiast zabawki w środku, z jej konta zniknęły pieniądze!

2023-01-31 15:01

Mieszkanka powiatu suwalskiego znalazła w internecie niebywałą okazję. Ktoś wystawił na sprzedaż 5 palet słynnych jajek z niespodzianką za śmiesznie niską kwotę. Słodycze miały mieć bardzo krótki termin ważności, dlatego sprzedawca chciał się ich szybko pozbyć. Kobieta dokonała zakupu, lecz nie takiej „niespodzianki” się spodziewała. Jej konto zostało wyczyszczone! Sprawę bada policja.

Suwalscy funkcjonariusze badają sprawę oszustwa. 35-letnia kobieta znalazła w internecie ogłoszenie. Rzekomy sprzedawca miał zakupić zbyt dużo towaru, a jego termin ważności miał wkrótce wygasnąć. Chodziło o jajka z niespodzianką.

Mężczyzna to mieszkaniec południowej Polski. Chciał odsprzedać 35-latce 5 palet smakołyku. Kobieta skusiła się i przyjęła propozycję. W celu odbioru towaru kontaktowała się z nim za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych.

Sprzedawca zaproponował, że dostarczy produkty za pomocą kuriera. Kobieta miała zapłacić za przesyłkę 12 zł i 19 gr. Otrzymała również drogą elektroniczną link, w który miała wejść, by dokonać przelewu.

W. SKURKIEWICZ: ROBIMY WSZYSTKO ŻEBY NIE DOSZŁO DO AGRESJI NA POLSKĘ

Tak jak w przypadku innych zakupów, kobieta wybrała ikonkę swojego banku, wpisała wszystkie dane – login, hasło, a następnie zalogowała się. Nie była to jednak strona instytucji finansowej, lecz zwykły wirus, który dał oszustowi dostęp do konta bankowego kobiety.

Z jej konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych. Gdy mieszkanka powiatu suwalskiego zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, natychmiast zablokowała konto, zgłosiła reklamację na transakcję, a następnie udała się na policję.

To tak zwany phishing, czyli cyberatak polegający na tym, że oszust wysyła do swojej potencjalnej ofiary fałszywego maila lub SMSa z odnośnikiem do danej strony.

Użytkownik ma kliknąć w załączony link. Następnie zostanie on przekierowany na fałszywą stronę do logowania do bankowości internetowej, która do złudzenia przypomina tę prawdziwą. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych hakerzy mogą opróżnić konto użytkownika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE