Taki obraz zarejestrowała kamera w Świeciu. Mężczyzna nie wiedział, że jest nagrywany

i

Autor: mat. policji

Kryminalne

Taki obraz zarejestrowała kamera w Świeciu. Mężczyzna nie wiedział, że jest nagrywany

2024-04-04 15:00

Policja w Świeciu aresztowała 40-latka, podejrzanego o włamanie do lombardu i kradzież cennej biżuterii. Sprawca został namierzony dzięki kamerze monitoringu. Za przestępstwo będzie musiał odpowiedzieć przed sądem, a w przypadku recydywy, może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności. Szczegóły poniżej.

Funkcjonariusze komendy policji w Świeciu pracowali nad sprawą włamania do jednego z lombardów w mieście. Incydent miał miejsce 19 lutego tego roku, kiedy to zgłoszono włamanie, a policja podjęła odpowiednie środki. Mundurowi zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz ślady z miejsca zdarzenia.

Po przesłuchaniu świadków i zebraniu materiału dowodowego, kryminalni dokładnie przeanalizowali informacje, aby ustalić sprawcę. Dzięki zebranym dowodom i śledztwu, we wtorek (26 marca) zatrzymano podejrzanego mężczyznę z powiatu świeckiego.

Obecnie 40-latek staje przed odpowiedzialnością sądową, a za popełnione przestępstwo może mu grozić surowa kara więzienia nawet do 15 lat, ze względu na fakt recydywy.

Zupa za 13 zł, a mięsne drugie danie za 26 zł. W tym lokalu ceny się nie zmieniają, za to menu codziennie

Express Biedrzyckiej - DR HAB. TOMASZ SŁOMKA