kawa

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Domowy poradnik

Tajemnicze właściwości kawy. Odstrasza komary, zwalcza kaca i nie tylko!

2023-06-10 10:15

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki kawy. Choć uznawana jest za używkę, napój ten skradł serca Polaków. Warto zaznaczyć, że możemy wykorzystać ją również w innych celach. Oto tajemnicze właściwości kawy. Szczegóły poniżej.

Kawa sypana odstrasza komary. Trzeba tylko umieć to wykorzystać

Maj to miesiąc, w którym komary najczęściej budzą się do życia. Potrafią one jednak pojawić się na zewnątrz już nieco wcześniej. Prawdziwy wysyp tych insektów jest natomiast widoczny w czerwcu i lipcu. Co zrobić, żeby pozbyć się komarów? Otóż pomoże nam w tym kawa.

Ten patent sprzedała nam nasza czytelniczka, pani Marysia z Bydgoszczy. Uwielbia ona spędzać wieczory w swojej altance w ogródku. Również tam zaprasza swoich gości w okresie letnim na kolacje. Problem w tym, że gdy tylko zaczyna robić się ciemno – komary tną na potęgę.

Wystarczy, że na spodek od słoika lub na mały talerzyk nasypiemy trochę sypanej kawy, a następnie ją podpalimy. Będzie ona powolutku się żarzyć i odstraszać komary. Do tego wyda niezwykle przyjemny aromat. Wiemy, bo sami przetestowaliśmy!

Kawa jako naturalny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów i środek czyszczący

Kawę, tę sypaną, możemy również wykorzystać jako pochłaniacz powietrza. Ten patent znaleźliśmy na jednej z grup internetowych. Pani Katarzyna – autorka posta sypie kawę do kieliszka dla dzieci lub do innego małego pojemniczka. Następnie kładzie ją na jedną z półek w lodówce. Kawa usuwa brzydkie zapachy nawet do trzech tygodni.

Mielona kawa również nada się do usuwania brudów. Możemy wykorzystać ją jako środek czyszczący np. podczas mycia mocno zaschniętych naczyń. A jeśli po wypiciu kawy, na dnie filiżanki zostaną nam fusy – nie wyrzucajmy ich! Z nich skorzystają nasze rośliny doniczkowe.

Z kawy możemy zrobić nawóz dla naszych roślin

Kawa idealnie sprawdzi się jako nawóz. Dostarczy roślinom azotu, potasu i magnezu – czyli ważnych składników pokarmowych. Aby stworzyć domowy preparat – dla roślin doniczkowych – zalewamy 2 łyżeczki kawy 1 szklanką wody. Rozwór mieszamy dopiero wtedy, gdy fusy napęcznieją.

W przypadku roślin ogrodowych, proporcje będą wyglądały następująco: 1 szklanka fusów na 10 litrów wody. Grządki przed naszym domem, a także kwiatki w doniczkach możemy podlewać domowym nawozem z kawy raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

Kawa z cytryną na kaca! Naturalne i najskuteczniejsze lekarstwo

A teraz coś dla tych, którzy zbyt dużo popili sobie w weekend i następnego muszą swoje wycierpieć. Kawa to również idealny składnik domowego lekarstwa na kaca! Domowego, i – według wielu najbardziej sprawdzonego.

Marek Papszun o pracy w Rakowie Częstochowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE