pomoc

Sztafeta dla Hanki wokół Bydgoszczy. Wystarczy, że przetruchtasz kawałek

2024-02-24 11:39

Hanka z Bydgoszczy będzie mogła dalej bawić się i poznawać świat, jeśli przejdzie operacje, m.in. kolejny skomplikowany zabieg w Stanach Zjednoczonych. Trwa zbiórka, potrzeba miliona złotych. Niebawem spod jej domu wystartuje Sztafeta dla Hanki. Biegacze, chodziarze i spacerowicze będą mogli pokonać dystans, jaki tylko chcą w tempie, jakie im odpowiada. Za każdy kilometr organizatorzy wpłacą na konto dziewczynki 1 zł.

Hania Krakowska w kwietniu skończy cztery lata. Ma zespół Pfeiffera. To choroba, która dotyka jednego dziecka na milion. Spowodowała, że główka bydgoszczanki przypominała kształtem liść koniczyny. Jej mózg rośnie, ale czaszka nie.

Hania z Bydgoszczy to jedyne takie dziecko na milion

Dzięki determinacji rodziców i zaangażowaniu ponad 10 tysięcy ludzi dziewczynka przeszła już cztery operacje w Stanach Zjednoczonych. Jak najszybciej lekarze muszą zrobić jeszcze dwie. Są niebotycznie drogie! Trwa zbiórka na zabiegi. Opiewa na kwotę miliona złotych. Pierwszy zabieg może być zrobiony w marcu, drugi latem, tymczasem na koncie na stronie zrzutka.pl jest dopiero nieco ponad 100 tys. zł.

Bydgoszczanie mają pomysł, co zrobić, by akcja nabrała tempa. To sprawdzony sposób jeszcze z czasów ostatniej mobilizacji.

Za każdy pokonany kilometr organizatorzy płacą na konto zbiórki 1 zł

- 3 lutego wyruszymy ponownie na bydgoskie ulice i okoliczne ścieżki z biegową sztafetą, by pomóc rodzicom w zbiórce pieniędzy na ratowanie życia dziecka - mówi Tomasz Olechnowicz, prezes Stowarzyszenia Waleczne Serca, organizującego Sztafetę dla Hanki. - 3 lata temu biegliśmy dla Hanki ponad 100 km wokół Bydgoszczy, a trasa miała kształt serca. Tym razem łącznie będzie 75 km, ale będziemy również w centrum. Rozpoczniemy tam, gdzie Hanka mieszka na Skwerze Małej Łąki na Glinkach i tam też zakończymy bieg - dodaje.

Waleczne Serca organizują charytatywną Sztafetę dla Hanki

W wydarzeniu udział może wziąć każdy:

- My deklarujemy, że Hanka otrzyma 1 zł za każdy przebiegnięty 1 km każdego uczestnika - zapewniają organizatorzy.

Szczegóły można znaleźć na profilu Waleczne Serca na Facebooku, gdzie utworzone jest wydarzenie Sztafeta dla Hanki.

Sztafeta dla Hanki wokół Bydgoszczy. Wystarczy, że przetruchtasz kawałek

i

Autor: Nadesłane
Tyle zostało z bydgoskiej Fabryki Lloyda