seniorka

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Szła środkiem ulicy i nie wiedziała gdzie mieszka. Seniorka nie mogła wrócić do domu

2023-01-29 10:07

Szła środkiem jezdni w Świeciu. Była zmęczona i nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka. 75-letniej kobiecie pomogli policjanci z Osia. Seniorka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę sąsiadki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 stycznia około godziny 20.00. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu, wracając z interwencji, zauważyli idącą środkiem jezdni na ul. Miodowej starszą kobietę.

- Mundurowi zwrócili na nią uwagę, ponieważ nie korzystając z chodnika narażała siebie na duże niebezpieczeństwo. Starsza pani była bardzo zmęczona. Podczas rozmowy okazało się, że nie wie gdzie się znajduje. Nie potrafiła również wyjaśnić dokąd idzie – informuje kom. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP Świecie.

Tajemnica zabójstwa Amerykanki. Świadek zeznaje w sądzie

Policjanci zabrali kobietę do radiowozu i próbowali ustalić, gdzie mieszka. Zdezorientowanej 75-latce zajęło jednak trochę czasu, zanim przypomniała sobie skąd przyszła i wskazała miejsce mundurowym.

- Na szczęście 75-latce nic się nie stało. Po ustaleniu adresu funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej mieszkania – dodaje rzeczniczka świeckiej policji.

Seniorka została przekazana pod opiekę sąsiadki. Jak poinformowała ona mundurowych – 75-latka cierpi na zaniki pamięci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE