Szła środkiem ulicy i nie wiedziała gdzie mieszka. Seniorka nie mogła wrócić do domu

2023-01-29 10:07
seniorka
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Szła środkiem jezdni w Świeciu. Była zmęczona i nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka. 75-letniej kobiecie pomogli policjanci z Osia. Seniorka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę sąsiadki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 stycznia około godziny 20.00. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Osiu, wracając z interwencji, zauważyli idącą środkiem jezdni na ul. Miodowej starszą kobietę.

- Mundurowi zwrócili na nią uwagę, ponieważ nie korzystając z chodnika narażała siebie na duże niebezpieczeństwo. Starsza pani była bardzo zmęczona. Podczas rozmowy okazało się, że nie wie gdzie się znajduje. Nie potrafiła również wyjaśnić dokąd idzie – informuje kom. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP Świecie.

Tajemnica zabójstwa Amerykanki. Świadek zeznaje w sądzie

Policjanci zabrali kobietę do radiowozu i próbowali ustalić, gdzie mieszka. Zdezorientowanej 75-latce zajęło jednak trochę czasu, zanim przypomniała sobie skąd przyszła i wskazała miejsce mundurowym.

- Na szczęście 75-latce nic się nie stało. Po ustaleniu adresu funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej mieszkania – dodaje rzeczniczka świeckiej policji.

Seniorka została przekazana pod opiekę sąsiadki. Jak poinformowała ona mundurowych – 75-latka cierpi na zaniki pamięci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE