Karetka

i

Autor: AlexDE/CC0/pixabay.com

Święta w bydgoskim pogotowiu. Do tych przypadków ratownicy jeździli najczęściej!

2020-12-27 16:13

Ratownicy medyczni podsumowali tegoroczne święta. Sprawdź, jakich interwencji było w Bydgoszczy najwięcej.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy w okresie świątecznym odnotowuje więcej interwencji. Dyspozytornia medyczna w Bydgoszczy odebrała ok. 560 zgłoszeń. 

Z powodu trwającej pandemii COVID19 większość wyjazdów była właśnie do pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzoną chorobą zakaźną. Dominowały zasłabnięcia, gorączki i duszności. Wiele razy pogotowie ratunkowe interweniowało również z powodu problemów kardiologicznych (np. ból w klatce piersiowej, nadciśnienie tętnicze czy zaostrzenie niewydolności serca). Wbrew tradycji nie odnotowaliśmy w tym roku dużej liczby typowych świątecznych wyjazdów, czyli bóli brzucha, wymiotów, biegunek i stanów po spożyciu alkoholu. Tego typu wyjazdów było naprawdę niewiele

- informuje Krzysztof Wiśniewski z WSPR w Bydgoszczy. 

24 grudnia pacjentów z bólem brzucha było ośmiu, a po spożyciu alkoholu siedmiu. 25 i 26 grudnia ta liczba była podobna.

Ratownicy medyczni spodziewają się większej liczby interwencji również w sylwestrowy wieczór. W tym czasie zgłoszenia dotyczą przede wszystkim upojenia alkoholowego. To także interwencje do pacjentów z obrażeniami ciała. 

Z czym kojarzą się wyroby pirotechniczne, fajerwerki i petardy pracownikowi pogotowia ratunkowego? Co widzi medyk na dyżurze?  Widzi obrażenia głowy i twarzoczaszki, poparzone oczy, twarz i ręce, amputowane palce rąk. To często kalectwo do końca życia, tragedia ludzka. To cena jaką się płaci za używanie wyrobów pirotechnicznych bez przysłowiowej „głowy”, bezmyślnie, po spożyciu alkoholu

- dodaje Krzysztof Wiśniewski. 

Ratownicy medyczni apelują, by ostrożnie obchodzić się z wyrobami pirotechnicznymi - kupować je tylko w sprawdzonych i licencjonowanych punktach, a także nie odpalać zgodnie z instrukcją. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bydgoszcz w świątecznej odsłonie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE