psy KAS

i

Autor: Kujawsko-pomorska KAS

Suczki Kolia i Rina mają nosa. Czworonożni funkcjonariusze KAS sprawdzają przesyłki kurierskie

2020-12-24 10:03

Celem jest nielegalny tytoń i papierosy. Tylko w grudniu psy wytropiły blisko 168 kilogramów nielegalnego towaru. To rekordowy wynik.

Psi patrol kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej intensywnie pracował przed świętami. W tym czasie jest mnóstwo przesyłek kurierskich, które mogą zawierać niedozwolone substancje.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej mogą liczyć na pomoc czworonogów. Mądre psy znajdują w przesyłkach kurierskich ukryty, nielegalny tytoń.

- Tylko w grudniu psi patrol KAS z suczkami rasy Parson Russell Terrier Kolią i Riną na czele, ujawnił 41 przesyłek kurierskich, w których łącznie znajdowało się 168 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy. Zazwyczaj towar zapakowany był w niewielkie paczki o wadze pomiędzy 1 kg, a 5 kg. Zdarzyło się jednak, że kontrabanda ukryta została w 10-kilogramowych, a nawet 20-kilogramowych kartonach. Wartość rynkową nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na ponad 119 tys. zł, natomiast łączną wartość uszczupleń Skarbu Państwa na blisko 180 tys. zł - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Nielegalne wyroby wysyłane są za pośrednictwem poczty i firm kurierskich.

Dzięki psom z kujawsko-pomorskiej KAS  ilość ujawnionej tytoniowej kontrabandy w 2020 roku prawdopodobnie przekroczy aż tonę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nie wyrzucaj jedzenia. W Bydgoszczy jest nowa jadłodzielnia!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE