Strażak wciągnął do auta dwóch chłopców! Poszło o hulajnogę

2021-09-15 9:59
Policja
Autor: AndrzejRembowski /CC0/pixabay.com

Strażak wciągnął do samochodu dwóch chłopców. Poszło o hulajnogę. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło na ulicy Gajowej w Bydgoszczy. Mężczyzna usłyszał już policyjne zarzuty.

O sprawie poinformował policjantów rodzic jednego z dzieci. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wciągnął do auta dwóch chłopców, bo ci nie oddali jego synowi pożyczonej wcześniej hulajnogi.

Podłożem była pożyczona i nieoddana hulajnoga. 8 i 10-latek wracali z treningu, jechali tą hulajnogą i zobaczył to ojciec chłopaka. Postanowił się zatrzymać. Zabrał chłopców do samochodu, przewiózł ich i uderzył. Udało im się uciec z samochodu

- mówi Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Okazało się, że to 35-letni strażak. Usłyszał już policyjne zarzuty - pozbawienia wolności chłopców, naruszenia nietykalności 8-latka i uszkodzenie ciała 10-latka.

Mężczyzna został dowieziony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Jak informuje Karol Smarz, rzecznik bydgoskich strażaków, 35-latek został zawieszony w czynnościach na trzy miesiące.

Ogromne utrudnienia na Fordońskiej w Bydgoszczy. Rusza budowa mostów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE