Ster na Bydgoszcz 2022

i

Autor: Dawid Olszewski

Ster na Bydgoszcz 2022. W weekend będzie mnóstwo atrakcji

2022-06-22 14:26

Wyspą Młyńską zawładną wodniacy. Zbliża się Ster na Bydgoszcz. Przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców i turystów. Organizatorzy przekonują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyspą Młyńską zawładną wodniacy. Zbliża się Ster na Bydgoszcz. Przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców i turystów. Organizatorzy przekonują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W najbliższy weekend masa atrakcji nie tylko dla najmłodszych, nie tylko dla młodzieży. Myślę, że to festiwal dedykowany każdej grupie społecznej. Jego uniwersalna forma powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

- mówi Łukasz Krupa z Biura Promocji Miasta.

W sobotę i niedzielę od 12.00 do 18.00 będzie strefa relaksu i rekreacji, a w niej SUPbike, wyścigi POOL RACER, SUPaerobik, Skimboard, symulacje VR, kreatywna pracownia 3D. Będzie też strefa gastro z foodtrackami i stoiskami rybnymi. W sobotę w południe rozpocznie się gotowanie zupy rybnej w wielkim kotle.

W sobotnie popołudnie na scenie pojawią się Tadeusz Seibert, Alicja Szemplińska, gościnnie z Michałem Szczygłem zagra Pawbeats. O godz. 22.00 na harfie laserowej zagra Kamil Skicki, a zaraz po nim będzie dyskoteka pod gwiazdami, a za sterami odtwarzaczy pojawi się znany duet Kalwi&Remi.

W niedzielę będzie można posłuchać muzyki szantowej. Z pokładu statku Łokietek o godz. 13.30 rozpocznie orkiestra z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła. Od godz. 16.15 na scenie Trzy Majtki, Banana Boat i Orkiestra Samanta. Koncerty potrwają do 18.30. 

W niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się wielki wyścig butelkowy. Start na Rybim Rynku, meta na Wyspie Młyńskiej.

Ster na Bydgoszcz to również spotkania z podróżnikami. Katarzyna Nizinkiewicz opowie o samotnej wędrówce przez mroźną Szwecję w czasie pandemii. Będzie również Bartek Sabela i wgniatająca w fotel opowieść o niezwykłej wyprawie do Demokratycznej Republiki Konga tajnym szlakiem handlarzy diamentów. Do Bydgoszczy przyjedzie też Kamila Kielar, która opowie o samotnym przejściu szlaku od Meksyku do Kanady.

Ster na Bydgoszcz 25 i 26 czerwca. Wstęp jest wolny.

Pierwszy dzień lata w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE