Fontanna w Starym Fordonie

i

Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

Stary Fordon pięknieje! Fontanna będzie hitem!

2022-04-29 11:23

Wygląda na to, że w Bydgoszczy zyskamy za chwilę kolejną atrakcję turystyczną. Na Rynku w Starym Fordonie odbyły się efektowne testy nowej fontanny.

Efekty wodne są tworzone przez 37 dysz dających możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno w poziomie jak i w pionie. Dodatkowym wyposażeniem są 74 dysze mgławiące. Tryskające strumienie wody są skoordynowane z efektami kolorystycznymi i muzyką.

Urządzenia sterujące zostały umieszczone w specjalnie do tego celu stworzonej maszynowni pod płytą placu. Nietypowa forma umożliwi przy wyłączonych dyszach korzystanie z całej powierzchni placu. Doskonale sprawdzi się to w czasie uroczystości oraz imprez.

W sezonie wiosenno-letnim fontanna będzie przypominać płytkie oczko wodne. Przy muzyce odbywać się będą również multimedialne pokazy. Wszystkie prace na Rynku w Starym Fordonie zakończą się pod koniec maja.

Na razie montowane są jeszcze ławki i nowe oświetlenie, sadzone są byliny i krzewy. Prace kosztują 7 mln zł. Zakończą się pod koniec maja bieżącego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE